Son Gelişmeler >->-> VEFAT: Arjantinli Çizgi Roman Ustası Juan GIMENEZ Coronavirus'ten Hayatını Kaybetti. ---- VEFAT: Karikatürcü Şerif NALBANT Yaşama Veda Etti. ---- YENİ SON TARİH: Cartoonmag.com 3. Uluslararası Karikatür Festivali 2020 Bojnourd İran, 11 Nisan ---- NEW DEADLINE: Cartoonmag.com 3rd International Cartoon Festival 2020 Bojnourd Iran ---- VEFAT: FECO eski başkanı Ronald LIBIN vefat etti. ---- YENİ SON TARİH: 25. Uluslararası Karikatür Sergisi 2020 Zagreb Hırvatistan 30 Nisan'a uzatıldı ---- NEW DEADLINE: 25. International Cartoon Exhibition 2020 Zagreb Croatia April 30, 2020 ---- YENİ SON TARİH: Lizbon Sardalya Festivali 30 Nisan 2020. ---- NEW DEADLINE: Lisbon Sardine Festival April 30 2020. ---- 52. OSTEN DUYURU: 52. Dünya Karikatür Galerisi 2020 Üsküp Makedonya Yarışması E-posta ile eser istiyor ---- VEFAT: Trabzonlu karikatürcü ve gazeteci Hikmet AKSOY hayatını kaybetti. ---- VEFAT: Asterix'in çizeri Albert UDERZO (92) öldü. ---- COVID-19 ETKİSİ: Küresel problem olan yeni tip ölümcül Coronavirus'ün karikatür etkinliklerine yansıyacak gelişmelerini PENCERE'den takip edebilirsiniz.. ---- SONUÇ: "Mimarlıkta Kadın" (Kayseri) Sonuçları ---- YENİ SON TARİH: Maya KAMATH, Hindistan 31 Mart 2020 ---- NEW DEADLINE: Maya KAMATH, India March 31, 2020 ---- YAZI: "Karikatür berraklığını yitirdi" (Yiğit BENER'in yazısı) ---- PDF ALBÜM: Cartooning For Peace ---- PDF ALBÜM: Animal Cartoon 2019 ---- NOT-2: Yeni yarışma duyuruları geldikçe "YARIŞMALAR" sayfasına eklenmektedir. Siz de yarışma listenizi güncellemek için bu sayfamızı daha sık ziyaret ederek kontrollerinizi yapabilirsiniz. ---- İletişim Bilgileri için TIKLAYINIZ ---- "Mizah PENCERE'niz Açık Kalsın!" / "Keep Your Humor WINDOW Open!"

Salı, Şubat 04, 2020

3. Yılmaz GÜNEY Uluslararası Karikatür Yarışması 2020 İstanbul Türkiye

Son Katılım Tarihi: 15 Nisan 2020..


Katılımcılar istedikleri sayıda eser gönderebilirler. Ancak bir çizere birden fazla ödül verilmez. Gönderilecek karikatürler en fazla A3 (29,7 cm x 42 cm) boyutunda, 300 dpi çözünürlüğünde ve jpg formatında olmalıdır.

Şartname:
1- Yarışma amatör ve profesyonel bütün dünya sanatçılarına açıktır.
2- Yarışmanın konusu: “Sinema ve Göçmenler”.
3- Teknik serbesttir. Eserler daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Katılan karikatürlerde Yılmaz GÜNEY sinemasında somutlaşan ve zaten karikatürün özünde de bulunan toplumcu, ilerici, eleştirel, gerçekçi ve yenilikçi değerler -öz-biçim niteliği bağlamında- özellikle dikkate alınmalıdır.
4- Katılımcılar istedikleri sayıda eser gönderebilirler. Ancak bir çizere birden fazla ödül verilmez.
5- Gönderilecek karikatürler en fazla A3 (29,7 cm x 42 cm) boyutunda, 300 dpi çözünürlüğünde ve jpg formatında olmalıdır.
6- Yarışmaya katılacak eserler 15 Nisan 2020 tarihine kadar e-posta yoluyla; “ygksfkarikatur@gmail.com” adresine gönderilmelidir. 

Geleneksel posta yoluyla eser göndermek isteyenler için adres
Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi, 
Mahmut Şevket Paşa Mah. 
Piyale Paşa Cad. No: 154/3, 
Okmeydanı - Şişli
İstanbul

7- Eserlerle birlikte bütün sanatçılar adını, posta adresini, telefonunu, e-mail adresini, kısa özgeçmişini ve bir adet fotoğrafını da göndermelidirler.
8- Ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler Sancı Yayınları tarafından bir albümde yayımlanacak ve bu albüm eser sahiplerine gönderilecektir.
9- Yarışmanın sergisi farklı şehirlerde açılacak, ödül töreni de festivalin final gecesinde 14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. Törene katılamayanların ödülleri adreslerine gönderilecektir.

10- Değerlendirme sonucunda; 
3 karikatürcüye “Yılmaz GÜNEY Onur Ödülü”
1 karikatürcüye “Yılmaz GÜNEY Kültür Sanat Festivali Özel Ödülü”
1 karikatürcüye “Jüri Özel Ödülü” verilecektir. 
Ayrıca cezaevlerinden katılan 
2 çizere de “Yılmaz GÜNEY Özgürlük Ödülü” verilecektir.
Ödüller “Özel Olarak Tasarlanmış Heykelcik, Yılmaz GÜNEY Vakfı’nın yayımladığı Yılmaz GÜNEY Kitapları Seti ve Orijinal Yılmaz GÜNEY Film Afişleri”nden oluşmaktadır.

11- Seçici kurulda; karikatür sanatçıları 
Elena OSPINA (Kolombiya)
Erhan Yaşar BABALIK (Türkiye)
İsmail Kızıl DOĞAN (Belçika)
Mihai IGNAT (Romanya)
Altan ÖZESKİCİ (Türkiye) ve 
Aşkın AYRANCIOĞLU (Türkiye) bulunmaktadır.

12- Yarışmaya katılan karikatürler, düzenleyen kurumun arşivinde kalacak afiş, takvim, broşür, dergi, gazete vb. organlarda yayımlanabilecektir. Bunun karşılığında eseri yayımlanan sanatçıya o yayından gönderilecektir.
13- Yarışmaya katılan karikatüristler yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.
* Yılmaz GÜNEY Kültür ve Sanat Festivali ve yarışmalarla ilgili genel bilgiler www.yilmazguneyksf.org adresinden öğrenilebilir.

- English Version
- Websayfası
- Twitter
- Facebook
- Instagram
- Kaynak & Şartname:Yılmaz GÜNEY Kültür Sanat Festivali


Yılmaz GÜNEY