Son Gelişmeler >->-> VEFAT: Arjantinli Çizgi Roman Ustası Juan GIMENEZ Coronavirus'ten Hayatını Kaybetti. ---- VEFAT: Karikatürcü Şerif NALBANT Yaşama Veda Etti. ---- YENİ SON TARİH: Cartoonmag.com 3. Uluslararası Karikatür Festivali 2020 Bojnourd İran, 11 Nisan ---- NEW DEADLINE: Cartoonmag.com 3rd International Cartoon Festival 2020 Bojnourd Iran ---- VEFAT: FECO eski başkanı Ronald LIBIN vefat etti. ---- YENİ SON TARİH: 25. Uluslararası Karikatür Sergisi 2020 Zagreb Hırvatistan 30 Nisan'a uzatıldı ---- NEW DEADLINE: 25. International Cartoon Exhibition 2020 Zagreb Croatia April 30, 2020 ---- YENİ SON TARİH: Lizbon Sardalya Festivali 30 Nisan 2020. ---- NEW DEADLINE: Lisbon Sardine Festival April 30 2020. ---- 52. OSTEN DUYURU: 52. Dünya Karikatür Galerisi 2020 Üsküp Makedonya Yarışması E-posta ile eser istiyor ---- VEFAT: Trabzonlu karikatürcü ve gazeteci Hikmet AKSOY hayatını kaybetti. ---- VEFAT: Asterix'in çizeri Albert UDERZO (92) öldü. ---- COVID-19 ETKİSİ: Küresel problem olan yeni tip ölümcül Coronavirus'ün karikatür etkinliklerine yansıyacak gelişmelerini PENCERE'den takip edebilirsiniz.. ---- SONUÇ: "Mimarlıkta Kadın" (Kayseri) Sonuçları ---- YENİ SON TARİH: Maya KAMATH, Hindistan 31 Mart 2020 ---- NEW DEADLINE: Maya KAMATH, India March 31, 2020 ---- YAZI: "Karikatür berraklığını yitirdi" (Yiğit BENER'in yazısı) ---- PDF ALBÜM: Cartooning For Peace ---- PDF ALBÜM: Animal Cartoon 2019 ---- NOT-2: Yeni yarışma duyuruları geldikçe "YARIŞMALAR" sayfasına eklenmektedir. Siz de yarışma listenizi güncellemek için bu sayfamızı daha sık ziyaret ederek kontrollerinizi yapabilirsiniz. ---- İletişim Bilgileri için TIKLAYINIZ ---- "Mizah PENCERE'niz Açık Kalsın!" / "Keep Your Humor WINDOW Open!"

Cuma, Ocak 31, 2020

Aydın BŞB "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" Ulusal Karikatür Yarışması 2020 Aydın Türkiye

Son Katılım Tarihi: 28 Şubat 2020 Cuma..Eserler özgün olmalıdır. Çizim tekniği serbesttir, renkli veya siyah beyaz ve yazısız olmalıdır. Yarışmaya gönderilen eserler orijinal ve daha önceden yayınlanmamış, ödül almamış olmalıdır. Karikatür boyutları A4 kâğıt ebadını(21 x 29,7 cm) geçmemelidir.

Katılımcılar kayıt formu ile birlikte, tüm karikatürlerin arka yüzünün alt köşesine (mavi kalem) el yazısı ile Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No ile imzası ve iletişim bilgileri yazılarak 

Amaç: 8 Mart, dünyada emeğin hak aradığı gün olarak anılır. Kadınların emeğiyle, alın teriyle haklarını aradıkları ve hak arama mücadelesinde canlarını kaybettikleri gündür.

Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde kadınlarımızın siyasi, sosyal ve ekonomik olarak bilinçlendirilmeleri ve bunun yanında kadın hakları konusunda bir duyarlılık sağlanması amacıyla "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" için bir karikatür yarışması düzenliyoruz.

Düzenlediğimiz "EMEKÇİ KADINLAR" konulu karikatür yarışmamıza, gereken duyarlılığı göstermek ve ortak alanlarda paylaşmak amacıyla bu konuda söyleyecek sözü olan tüm karikatüristlerimizi bekliyoruz.

SON KATILIM TARİHİ:
28 ŞUBAT 2020 Cuma MESAİ BİTİMİNE KADARDIR.

Yarışma Katılım Koşullar:
1. Yarışma ulusal ölçekli 18 yaş ve üzeri amatör, profesyonel tüm karikatürcülerin katılımına açıktır.
2. Seçici kurul üyeleri ve bu üyelerin birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar. Bu durumun sonradan öğrenilmesi durumunda şayet ödül alınmış ise, ödülün iadesi ve yapılan giderler tarafından talep edilecektir.

Birinci Bölüm
Yarışmaya Katılacak Karikatürlerde Aranacak Nitelikler:
1. Eserler özgün olmalıdır. Çizim tekniği serbesttir, renkli veya siyah beyaz ve yazısız olmalıdır. 
2. Yarışmaya gönderilen eserler orijinal ve daha önceden yayınlanmamış, ödül almamış olmalıdır.
3. Karikatür boyutları A4 kâğıt ebadını(21 x 29,7 cm) geçmemelidir.
4. Katılımcılar kayıt formu ile birlikte, tüm karikatürlerin arka yüzünün alt köşesine (mavi kalem) el yazısı ile Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No ile imzası ve iletişim bilgileri yazılarak en geç 28 Şubat 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar kargo yada elden teslim etmelidir.
5. Yarışmacılar en fazla üç (3) adet karikatür gönderebilirler. Karikatürler, kâğıt ebatlarına uygun zarf içinde kapalı olarak gönderilecek veya teslim edilecektir.

İKİNCİ BÖLÜM
1. Eserin gönderileceği veya teslim edilecek zarfın üzerine: “EMEKÇİ KADINLAR” konulu T.C. Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması 2020” yazısı ile katılımcının adı ve soyadı yazılarak, belirtilen adrese en geç 28 Şubat 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar gönderilmelidir ya da elden teslim etmelidir.
2. Katılımcılar, eserlerini yalnızca Aydın Büyükşehir Belediyesinin belirlemiş olduğu adrese gönderecekler veya teslim edeceklerdir. İadeli taahhütlü posta veya kargo ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün; Karikatürleri içeren zarfın postaya verildiği değil, idare ’ye ulaştığı tarih kabul edilecek olup bu tarih 28 Şubat Cuma günü mesai saatini geçmeyecektir. Postadaki veya teslimdeki gecikmelerden kesinlikle Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumlu olmayacaktır. Bu adrese gönderilmeyen veya teslim edilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Elden teslim edecek olan katılımcılar son teslim tarihi günün mesai saati bitimine kadar 
Aydın Büyükşehir Belediyesi 
Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ne 
(Kurtuluş Mah. Adnan Menderes Bulvarı 
09100 Efeler/AYDIN
adresindeki ilgili birime teslim edeceklerdir.

Yarışma Takvimi
1. Karikatürlerin verilen adrese en son ulaşması gerektiği tarih; 28 Şubat Cuma günü mesai bitimine kadardır.
2. Seçici kurul değerlendirme toplantısı 28 Şubat Cuma günü yapılacaktır.
3. Yarışma sonuçları; 2 Mart Pazartesi tarihinde açıklanacaktır, sosyal medya ve diğer çeşitli yayın organları ile kamuoyuna duyurulacaktır.
4. Ödül töreni; 9 Mart PAZARTESİ günü T.C. Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilecek törenle sahiplerine verilecektir.
5. Sergilenmeye değer bulunan karikatürler; Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde 9-15 Mart 2020 tarihleri arasında veya daha sonra belirleyeceği yerde ya da farklı bir tarihte sergilenecektir. İdare daha sonra ayrıca belirleyeceği yerlerde de aynı eserler ile başka sergiler açabilecektir.

Seçici Kurul
*Kurul Başkanı: Tahir OLÇUM (Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı)
*Yarışma Koordinatörü: H. Utku GÜNGÖR (Kültür Sanat ve Kongre Merkezleri) (Şb. Md. V.)
*Üye :Yüksel CENGİZ (Ressam-Karikatürcü)
*Üye :Mehmet AKKAYA (Ressam-Heykeltraş)
*Üye :Saadet DEMİR YALÇIN (Karikatürcü)

Üçüncü Bölüm
SON HÜKÜMLER:
1. Aydın ili dışında oturan ve yarışmada ödül kazanan katılımcıların ödül Törenine katılımları için sadece şahsına ait konaklama ve yemek gibi ağırlanması Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen yerde yapılacaktır. (Yarışmacıların beraberinde getirecekleri misafirlerin konaklama, yemek vs. giderleri kendilerine ait olacaktır.)
2. Karikatürlerin her türlü kullanım hakkı T.C.AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ’ne ait olup ticari amaçla olmamak kaydı ile, çeşitli sosyal ya da görsel her türlü medya, yazılı ve sözlü basın veya sair yayın organlarında afiş, ilan vs. yerlerde kullanabilecektir. Katılımcı yarışmaya katılarak bu durumu önceden kabul etmiş sayılacak, ayrıca bir kullanım, yararlanma, telif vs. ücret veya ödeme talep etmeyecektir.
3. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, seçici kurul tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce gerek duyulması halinde hazırlanacak bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunmuş ve albümde karikatür görselleri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.
4. Yarışma sonunda ödül kazanan, sergilenme ve albüme girmeye hak kazanan eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun bahsi geçen ilgili hükümleri eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.
8. Yarışmaya katılan tüm sanatçılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılır.

Ödüller
Sergilenme ve ödül töreni ile ödül miktarları daha sonra açıklanacaktır.

YARIŞMA İÇİN İLETİŞİM
ALTAN ÖZHAN (Yarışma Sek.) : 0 (256) 214 38 14 (dahili / 1) 
Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi
Santral : 0 (256) 444 40 09 (dahili / 1212)
Eserlerin teslim adresi: Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi (Kurtuluş Mah. Adnan Menderes Bulvarı 09100) Efeler/AYDIN )
Web: www.aydin.bel.tr
Şartname için TIKLAYINIZ >>